Subiect "cand pot iesi la pensie?" Deschis de baboescu mihaela la data: 04/30/2008 8:30am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
cand pot iesi la pensie?
Scris de: baboescu mihaela la data: 04/30/2008 8:30am
Lucrez din data de 21/10/1981, cu o intrerupere de 6,5 luni pentru crestere copil.
Cand pot iesi la pensie?

Multumesc
Re: cand pot iesi la pensie?
Scris de: la pensie la data: 04/30/2008 9:21am
Va sfatuim sa incercati sa va informati mai mult privind sistemul public de pensii. Este in interesul dv sa stiti factorii care determina cuantumul pensiei si termenul la care se acorda. Acest site este intocmit in acest scop si poate fi folosit de vizitatorii care nu doresc sa faca publice anumita date personale si pot gasi raspuns la intrebarile proprii citind informatiile din acesta. Suntem bucurosi sa va ajutam daca putem insa in cazul dv nu putem sa o facem pentruca pentru data iesirii la pensie nu este suficient numele si stagiul de cotizare ci este necesar sa ne comunicati cel putin luna si anul nasterii precum si daca ati lucrat in conditii normale sau aveti dreptul la anumite reduceri ale varstei de pensionare.
Re: cand pot iesi la pensie?
Scris de: BABOESCU MIHAELA la data: 04/30/2008 9:35am
In completarea datelor anterioare:
- am lucrat in conditii normale
- data nasterii: 30/07/1958
Re: cand pot iesi la pensie?
Scris de: la pensie la data: 04/30/2008 10:08am
Conform datei dv de nastere aveti dreptul la pensie la limita de varsta in iulie 2018 la varsta standard de pensionare de 6o ani si stagiul complet de cotizare de 30 ani. Puteti iesi la pensie anticipata partiala (cu reducerea coantumului pensiei) cu 5 ani anterior aceslei date adica in iulie 2013 daca stagiul de cotizare va depasi atunci 30 ani.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1