Subiect "facultate cursuri zi" Deschis de mihaela gheorghita la data: 05/16/2018 12:41pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
facultate cursuri zi
Scris de: mihaela gheorghita la data: 05/16/2018 12:41pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: cursuri zi facultate anii 1983 - 1987; cum completam căsuțele pentru calcul pensie ? cu ce luna începem si cu ce luna terminam?
Re: facultate cursuri zi
Scris de: la pensie la data: 05/17/2018 11:40am
Pe perioada studiilor universitare se completeaza codul “F “ pe perioada anilor universitari care incepe la 01 octombrie si se termina la 30 septembrie a anului urmator cu exceptie in ultimul an in care anul universitar se considera pana la data angajarii daca aceasta se face inainte de 01 octombrie.
Am verificat datele introduse de dv in programul pe numele “mika “ si avem urmatoarele observatii :
1- Ati selectat gresit codul in septemnbrie 1983 corect este “- “
2- Ati utilizat foarte des, codul “N “. Acesta se utilizeaza numai in perioada in care aveti inscris in carnetul de munca sau in adeverinta sunt inregistrate stagii de cotizare fara a fi inscris salariu.
3 Deasemeni nu cunoaste cauza faptului ca in perioada 1996 si 2004 ati introdus salarii foarte mici.
Din cauza ca nu cunoastem situatia exacta in perioadele precizate la punctele 2 si 3 nu putem sa va calculam sporul de vechime in perioada anterioara datei de 01 aprilie 1992.
Re: facultate cursuri zi
Scris de: mihaela la data: 05/17/2018 2:26pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: multumesc,
trecem facultatea cu 1 octombrie, deși anul universitar începea pe 15 septembrie?
am făcut celelalte corecții , multumesc
Re: facultate cursuri zi
Scris de: la pensie la data: 05/18/2018 1:03am
Confundati anul scolar cu anul universitar.
Mai intrebati si pe altcineva.
Re: facultate cursuri zi
Scris de: mihaela la data: 05/18/2018 3:15am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
inainte de revoluție anul universitar începea pe 15 septembrie , dar nu este atât de important; va multumesc încă o data pentru raspuns.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1