Subiect "indice de corectie" Deschis de Rodica la data: 09/21/2019 10:23am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
indice de corectie
Scris de: Rodica la data: 09/21/2019 10:23am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Indicele de corectie pentru anul 2020 se poate calcula in acest moment?
Re: indice de corectie
Scris de: la pensie la data: 09/22/2019 9:18am
In acest moment exista toate datele pentru a fi calculat indicele de corectie pe anul 2020 conform art 170 din legea pensiilor 263/2010. Insa avem indicii serioase sa credem ca pentru anul 2020 se va emite o reglementare legislativa de modificare a modului de calcul a acestui indice de corectie deoarece incepand cu anul 2018 salariul mediu brut pe tara a crescut semnificativ din cauza introducerii in salariu a contributiilor care inainte erau platite de angajator. Acest fapt duce la cresterea semnificativa a acestui indice incepand cu anul 2020
Va sfatuim ca sa asteptati stabilirea lui si comunicarea de Ministerul Muncii, care se face anual in luna decembrie a anului anterior.
Re: indice de corectie
Scris de: Andrei la data: 10/07/2019 4:42am
la pensie :
In acest moment exista toate datele pentru a fi calculat indicele de corectie pe anul 2020 conform art 170 din legea pensiilor 263/2010. Insa avem indicii serioase sa credem ca pentru anul 2020 se va emite o reglementare legislativa de modificare a modului de calcul a acestui indice de corectie deoarece incepand cu anul 2018 salariul mediu brut pe tara a crescut semnificativ din cauza introducerii in salariu a contributiilor care inainte erau platite de angajator. Acest fapt duce la cresterea semnificativa a acestui indice incepand cu anul 2020
Va sfatuim ca sa asteptati stabilirea lui si comunicarea de Ministerul Muncii, care se face anual in luna decembrie a anului anterior.
Re: indice de corectie
Scris de: Andrei la data: 10/07/2019 4:45am
la pensie :
In acest moment exista toate datele pentru a fi calculat indicele de corectie pe anul 2020 conform art 170 din legea pensiilor 263/2010. Insa avem indicii serioase sa credem ca pentru anul 2020 se va emite o reglementare legislativa de modificare a modului de calcul a acestui indice de corectie deoarece incepand cu anul 2018 salariul mediu brut pe tara a crescut semnificativ din cauza introducerii in salariu a contributiilor care inainte erau platite de angajator. Acest fapt duce la cresterea semnificativa a acestui indice incepand cu anul 2020
Va sfatuim ca sa asteptati stabilirea lui si comunicarea de Ministerul Muncii, care se face anual in luna decembrie a anului anterior.
Re: indice de corectie
Scris de: Andrei la data: 10/07/2019 4:47am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Buna ziua ! Se mai stie ceva despre Indicele de corectie pentru anul 2020 ?
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1