Subiect "verificare includere sau nu a adeverintelor cu sporuri" Deschis de popescu la data: 05/29/2022 6:46am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
verificare includere sau nu a adeverintelor cu sporuri
Scris de: popescu la data: 05/29/2022 6:46am
Gen:B
Data nasterii:1956
Stagiul de cotizare:42
Alte date:
Intrebare:Cum pot afla daca la calculul pensiei au fost luate in seama adeverintele pana in 04.2001 cu sporurile ( de noapte,fidelitate,sambete si duminici,etc),daca la motivarea deciziei nu este trecut nimic,dar la alti colegi de pe acelasi post si aflati in aceeasi situatie au scris ca nu au fost valorificate.Au omis sa scrie la mine?Precizez ca toate documentele au fost trimise pe email din cauza pandemiei,iar vizualizarea online a datelor din cartea de munca nu se poate face,pentru ca este gol.De asemenea toti locuim in acelasi sector.
Re: verificare includere sau nu a adeverintelor cu sporuri
Scris de: la pensie la data: 05/29/2022 9:58am
Pentru a verifica sumele luate in calcul la calculul punctajului pensiei cereti de la Casa de pensii "Buletinul de calcul " la dosarul de pensie mentionat pe decizie.
Baza de calcul a punctajului pensiei in perioada inainte de 01 aprilie 2001 este prezentata de noi pe site in pagina accesibila de pe pagina principala.
Din sporurile enumerate de dv sporul pentru orele lucrate sambata si duminica nu face parte din aceasta baza de calcul.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1