Subiect "varsta de pensionare anticipata" Deschis de darandau elena la data: 10/30/2008 10:08am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
varsta de pensionare anticipata
Scris de: darandau elena la data: 10/30/2008 10:08am
Gen:f
Data nasterii:28.08.1954
Stagiul de cotizare:23
Alte date:
Intrebare:imi puteti spune la ce varsta pot iesi la pensie anticipata partiala??
Re: varsta de pensionare anticipata
Scris de: la pensie la data: 10/30/2008 1:51pm
Speram ca intrebarea dv este tot atat de serioasa precum vrem sa fie si raspunsul nostru.
Am raspuns la aceiasi intrebare pe numele Cizmaru Elena care intamplator are aceleasi date si obisnuieste la fel ca dv sa puna doua semene ?? si care a pus-o cu 10 minute mai inainte.
Raspunsul nostru este acelasi:
Conform anexei 3 la legea 19/2000 si a datei de nastere aveti dreptul la pensie la limita de varsta in iunie 2014 la varsta standard de pensionare de 59 ani si 10 luni si stagiul complet de cotizare de 29 ani si 8 luni. Calculul l-am facut cu programul „ Varsta de iesire la pensie” de pe site-ul nostru.
Pensie anticipata sau anticipata partiala ati putea cere din iunie 2009 daca ati avea stagiul de cotizare complet de 29 ani si 10 luni indeplinit. Cum nu puteti indeplini aceasta conditie pana la iesirea la pensie la limita de varsta aceasta este singura de care puteti beneficia.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1