Subiect "INTREBARE!" Deschis de Bogdan la data: 11/23/2008 2:47am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
INTREBARE!
Scris de: Bogdan la data: 11/23/2008 2:47am
Gen: F
Data nasterii: 27 NOIEMBRIE 1953
Stagiul de cotizare: 23 de ani
Alte date:
Intrebare: Intrebarea este urmatoarea ... mama mea avea o pensie de boala la care a facut o sesizare privind recalcularea sporului de noaptea si aici apar 2 probleme ... ori nu stim noi sa citim decizia de modificare pe care o am si nu stiu cum sa vo trimit sa imi spuneti defapt banii care sunt trecuti pe ea sunt pe luna sau pe lunile retoactive de cand a facut cererea respectiv din 01.02.2007 pana cand ia venit decizia si nu inteleg de ce pe ea sunt trecuti alti ani decat cei de la decizia de pensie de la inceput adica nu stiu sa o interpretez si daca ma poate ajuta cinevA?!
Re: INTREBARE!
Scris de: la pensie la data: 11/23/2008 9:15am
Nu putem sa va ajutam daca datele transmise nu sunt clare.
Totusi va putem face urmatoarele precizari:
-Dreturile pe o anumita luna sunt cele rezultate din inmultirea “Puctaj” x “Val.punct” trecute pe cuponul de pensie din acea luna.
-Aplicarea deciziei de recalculare se poate observa prin modificarea “Punctajului” trecut pe cupoanele de pensie care in conditii normale trebuie sa ramana neschimbat.
Re: INTREBARE!
Scris de: Bogdan la data: 11/23/2008 12:44pm
cred ca nu am fost inteles ... acum deabia ia venit decizia si eu nu inteleg ce e pe ea ... daca puteti sa imi dati un email sa vo trimit pe mail sa imi spuneti exact ce inseamna ceea ce scrie pe ea ca aia nu inteleg. Va multumesC!
Re: INTREBARE!
Scris de: la pensie la data: 11/24/2008 6:51am
Am dat indicatiile dorite prin mail.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1