Subiect "Nu am primit pensia" Deschis de Alexandru la data: 01/11/2022 4:36am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Nu am primit pensia
Scris de: Alexandru la data: 01/11/2022 4:36am
Gen:masculin
Data nasterii:12/12/1987
Stagiul de cotizare:5 ani
Alte date:
Intrebare:
Buna ziua, am primit decizia de pensionare incepand cu 20/10/2021 si nu am primit nimic pana acum, se pare ca nici pe ianuarie nu voi primi intrucat n-am primit cuponul de pensie. Imi spuneti va rog cat dureaza ? Deja sunt 3 luni jumate in care nu am primit nimic. Multumesc !
Re: Nu am primit pensia
Scris de: GicaH la data: 01/11/2022 4:50am
Alexandru :
Gen:masculin
Data nasterii:12/12/1987
Stagiul de cotizare:5 ani
Alte date:
Intrebare:
Buna ziua, am primit decizia de pensionare incepand cu 20/10/2021 si nu am primit nimic pana acum, se pare ca nici pe ianuarie nu voi primi intrucat n-am primit cuponul de pensie. Imi spuneti va rog cat dureaza ? Deja sunt 3 luni jumate in care nu am primit nimic. Multumesc !


Nu ai scris ce fel de pensie ai primit pe decizie, cu 5 ani stagiu cotizare la varsta de 34 ani. Probabil este vorba de pensie de invaliditate.
Re: Nu am primit pensia
Scris de: Alexandru la data: 01/11/2022 5:04am
Da, pensie de invaliditate, exact.
Re: Nu am primit pensia
Scris de: GicaH la data: 01/11/2022 6:51am
Alexandru :
Da, pensie de invaliditate, exact.


Te poți interesa la CJP.....
Re: Nu am primit pensia
Scris de: la pensie la data: 01/13/2022 4:32am
Prevederile legale sunt ca sa primiti prima pensie in prima luna dupa cea in care ati primit decizia de pensionare, deci trebuia sa primiti prima pensie in luna noiembrie 2021,
Daca nu ati primit-o nici in prezent este probabila o eroare de adresa daca ati optat pentru plata prin posta sau o eroare de cont daca ati optat pentru plata prin cont bancar.
Deci mergeti mai intai la Casa de pensii de care apartineti si cereti informatii.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1