Subiect "referitor la stadiul suplimentar de cotizare." Deschis de Valentina Popescu la data: 10/28/2022 2:00am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
referitor la stadiul suplimentar de cotizare.
Scris de: Valentina Popescu la data: 10/28/2022 2:00am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Pentru perioada 1986-2002,se acorda stagiu suplimentar de cotizare.Cum aflam daca avem dreptul sa primim acest stagiu suplimentar.
Re: referitor la stadiul suplimentar de cotizare.
Scris de: la pensie la data: 10/28/2022 1:00pm
Intrebarea dv este neclara.
Motivatia acordarii stagiului de cotizare suplimentar este multipla : stagii de cotizare lucrate in grupele de munca, persoane persecutate politic dupa 06 martie 1945 etc.
Daca aveti dreptul la aceste stagii de cotizare suplimentare reveniti cu un mesaj cu mai multe precizari si va vom spune prevederile legislatiei in cazul dv.
Re: referitor la stadiul suplimentar de cotizare.
Scris de: Valentina Popescu la data: 11/04/2022 2:18am
la pensie :
Intrebarea dv este neclara.
Motivatia acordarii stagiului de cotizare suplimentar este multipla : stagii de cotizare lucrate in grupele de munca, persoane persecutate politic dupa 06 martie 1945 etc.
Daca aveti dreptul la aceste stagii de cotizare suplimentare reveniti cu un mesaj cu mai multe precizari si va vom spune prevederile legislatiei in cazul dv.


Eu am grupa I-a de munca,ma intereaeaza daca primesc ceva suplimentar la pensie.Va multumesc pentru raspuns si promtitudine
Re: referitor la stadiul suplimentar de cotizare.
Scris de: la pensie la data: 11/04/2022 3:07am
Din un mesaj anterior stim ca aveti un stagiu de 14 ani intregi lucrat in grupa I de munca pentru care primiti un stagiu de cotizare suplimentar de 7 ani, realizati un stagiu de cotizare total de 40 ani, beneficiati de reducerea cu 7 ani a varstei standard de pensionare de 63 ani si va puteti pensiona cu pensie pentru limita de varsta la varsta de 56 ani.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1