Subiect "Incadrare in grupa 2" Deschis de Gabriel Arsene la data: 05/18/2023 9:36am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Incadrare in grupa 2
Scris de: Gabriel Arsene la data: 05/18/2023 9:36am
Gen: Masculin
Data nasterii: 13.09.1961
Stagiul de cotizare:36,5 ani + facultate (5 ani) si stagiul militar (9,5 luni)
Alte date:
Intrebare: Cum reusesc sa obtin Grupa 2 de munca pentru cei 3 ani lucrati ca inginer mecanic la SMA Comisani, judetul Dambovita (1986-1989), in conditiile in care unitatea nu mai exista si nici arhiva acesteia. In cartea de munca figureaza simplu, fara grupa 2, care s-a dat ulterior pentru agricultura, inclusiv pentru ingineri. Am intrebat si la Primaria Comisani, si la Directia Agricola Dambovita, si la Casa de Pensii sector 1, si la un lichidator din Targoviste, si la Arhivele Nationale Dambovita... si nimic, nu mai exista arhiva si nu am primit niciun sfat realist. Ma intereseaza grupa 2, pentru a iesi mai repede la pensie... Alti colegi de facultate au si iesit la pensie, avand grupa 2, dar unitatile lor sau arhivele exista...
Re: Incadrare in grupa 2
Scris de: la pensie la data: 05/18/2023 12:50pm
Regretam ca nici noi nu cunoastem o alta solutie pentru a beneficia de stagiu de cotizare in grupa de munca in afara de aceea de a obtine o adeverinta de la angajtor sau de la detinatorul de arhiva.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1