Subiect "Functionar oublic" Deschis de Breaz Ana la data: 01/13/2009 12:44pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Functionar oublic
Scris de: Breaz Ana la data: 01/13/2009 12:44pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:daca dupa implinirea varstei de pensionare ,am cerut continuarea activitatii pana la 60 ani,am obtinut-o.Intre timp postul s-a transformat in functionar public si este scos la concurs eu pot participa sau pot fi respinsa. Postul este de conducere.Mentionez ca nu am depus dosar de pensionare ,deci nu am beneficiat de pensie .
Va multumesc anticipat!
Re: Functionar oublic
Scris de: la pensie la data: 01/13/2009 1:45pm
Intrebarea dv nu are legatura cu legislatia pensiilor. Dreptul dv de a va prezenta la concurs poate fi oprita formal numai prin regulamentul acestui concurs care daca face referire la varsta sau sex ar fi discriminare. Lipsa acestora nu va apara insa de o discriminare fara reguli scrise si care nu poate fi dovedita.
Re: Functionar public
Scris de: Breaz Ana la data: 01/13/2009 4:10pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Va multumesc foarte mult , cred ca aveti dreptate ,dar asta este societatea noastra , eu am crezut ca fac bine , sunt intr-un serviciu unde am depus multa munca si pasiune si as fi dorit sa finalizez o lucrare inceputa de interes national , dar se pare ca nu se poate . Am intrebat la dumneavoastra pentru ca v-am urmarit raspunsurile si am stiut ca sunteti corecti.
va multumesc mult
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1