Subiect "blocare program" Deschis de Calma Maria la data: 09/12/2013 2:04pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
blocare program
Scris de: Calma Maria la data: 09/12/2013 2:04pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Re: blocare program
Scris de: la pensie la data: 09/13/2013 8:50am
Nu cunoastem nici cauzele si nici daca a fost blocat programul. Noi am verificat si acesta functiona dupa o scurta perioada de la mesajul dv .
Re: blocare program
Scris de: Calma Maria la data: 09/14/2013 7:01am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: dupa ce am introdus aproape jumatate din date programul s-a blocat si nu ma lasa sa fac nimic, am inchis fortat iar cind incerc sa reintru imi da mesajul : 'eroare introducere date'
Re: blocare program
Scris de: Calma Maria la data: 09/14/2013 7:07am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:chiar si acum daca incerc sa intru imi da mesasul 'Exista o eroare in datele introduse'
Re: blocare program
Scris de: la pensie la data: 09/14/2013 8:30am
Am intrat si noi pe programul dv si am completat in continuare inca 3 luni din anul 1992 fara nicio dificultate. Procedura noastra a fost :
Am apasat pe butonul “continua” din pagina anului 1991 dupa deschiderea paginii anului 1992 am selectat codul “L” si am introdus salariul tarifar pe luna ianuarie. Am apasat pe sageata de repetare date din prima coloana pe lunile februarie si martie.dupa care am apasat pe butonul “continua”pentru memorare date
Faptul ca programul a raspuns normal ne face sa tragem concluzia ca ati intentionat sa faceti o manevra anormala, neacceptata de program, care v-a atentionat ca nu poate fi acceptata de program.
Daca se mai repeta reveniti si precizati :
Am introdus in caseta … cifrele …
Am facut click pe …
Programul ma averizeaza “eroare introducere date”
Am verificat datele introduse de dv in programul de calcul pensie si avem observatia ca nu ati introdus sporul de vechime asa cum explicam noi pe forum la adresa
http://www.lapensie.com/forum/spor-de-vechime.php
Pentru dv am determinat noi acest spor pe care il dam mai jos iar dv il introduceti in coloana sporuri in % astfel:
Intre august 1981 – august1983 3 %
Intre septembrie 1983 - iulie 1886 6 %
Intre august 1986 – iulie 1991 9 %
Intre august 1991 – martie 1992 12%
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1