Subiect "adeverinta" Deschis de Maria Popovici la data: 02/01/2014 2:32pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
adeverinta
Scris de: Maria Popovici la data: 02/01/2014 2:32pm
Gen:F
Data nasterii:15 aug 1958
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Pe saitul casei de pensii Buzau am vazut ca am nevoie la dosar de "Adeverinta certificare perioada de studii invatamant superior".V-as ruga sa-mi spuneti daca vedeti o alta posibilitate de a intra in posesia acestei adeverinte (demna de un stat civilizat), alta decat aceea care implica deplasarea la facultatea care a emis diploma de studii ( in cazul meu distanta si starea de sanatate sunt impedimente reale).Sincere multumiri pentru raspuns.
Re: adeverinta
Scris de: la pensie la data: 02/03/2014 7:22am
Pentru a fi luata in calcul perioada studiilor universitare sunt necesare cateva informatii care trebuie dovedite cu acte oficiale.
Aceste informatii sunt urmatoarele :
- Studiile au fost urmate la zi
- Studiile au fost absolvite cu diploma.
- Perioada normala a studiilor si intervalul in care au fost urmate.
Aceste informatii pot fi date in doua varisnte :
1 Cu diploma de absolvire si foaia matricola
2 Cu adeverinta
Deci aveti nevoie de adeverinta daca nu aveti diploma si foaie matricola.
Daca totusi sunteti obligata sa prezentati adeverinta incercati sa o obtineti prin transmiterea unei cereri prin posta dar nu inainte de a contacta telefonic secretariatul facultatii pentru a va informa de taxa pe care trebuie sa o platiti si modalitatea de plata.
Re: adeverinta
Scris de: Reit Maria la data: 02/04/2014 4:14am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:

Eu am sunat la secretariatul Facultatii(Unuiversitatea Bucuresti), mi-au spus sa trimit prin fax o cerere cu datele mele personale, spre a-i ajuta am trimis si copiia diplomei, intro saptamana am primit prin posta adeverinta solicitata
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1