Subiect "reintroducere" Deschis de valentina pecerscaia la data: 02/11/2009 2:56am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
reintroducere
Scris de: valentina pecerscaia la data: 02/11/2009 2:56am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am gresit la introducerea salariului in unele luni. Cum pot sa reiau calcul de la inceput pentru acelasi nume?
Re: reintroducere
Scris de: la pensie la data: 02/11/2009 7:22am
Am verificat datele introduse de dv si am constatat:
- Ati deschis 3 programe pe acelasi nume.
-Numai in doua programe ati introdus date
-In cele doua programe cu date introduse nu ati completat sporurile de vechime de care aveati dreptul dupa 5 ani vechime. Modul de determinare al acestor sporuri este explicat de noi pe Forum la “Sporul de vechime”. Dupa ce il determinati il introduceti in coloana “Spor” “%”.
-Dupa ce ati facut logarea si ati intrat in programul de calcul pe numele unei persoane, daca vreti sa reveniti si sa intrati pe alt program faceti click pe “Pagina principala” si reveniti la inceputul programelor dupa care selectati programul (persoana ) dorita dupa care intrati in program si avansati prin butonul “Continua”. Dupa ce ati intrat in paginile cu salarii anuale puteti avansa sau intoarce la o pagina anume prin clik pe anul respectiv in sirul care se afla in partea superioara a paginei. Pe aceeasi pagina puteti reveni si schimba datele introduse anterior.
Atentie la modificarea datelor privind anul de incepere al activitati si al iesirii la pensie la limita de varsta deoarece prin schimbarea acestor date daca se elimina un an din acest interval se sterg si datele introduse in pagina anului respectiv
Puteti verifica datele introduse si punctajele anuale prin click pe butonul “Datele introduse” care se afla pe fiecare pagina cu date.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1