Subiect "informatie" Deschis de tanase silvia la data: 05/16/2009 4:50am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
informatie
Scris de: tanase silvia la data: 05/16/2009 4:50am
Buna ziua,
Ma numesc Tanase Silvia pensionara cu decizia nr 313279 din 31 martie 2009, cu adeverinta de sporuri nr 172 din 07 ianuare 2009 eliberata de spitalul Targoviste, va rog sa-mi comunicati de ce nu mi-au fost luat in considerare sporul de noapte la calculul pensiei.
Mentionez ca motivatia dv a fost ca activitatea de noapte nu a avut caracter ocazional ci permanent.
Va multumesc
Re: informatie
Scris de: la pensie la data: 05/16/2009 5:09am
Credem ca ati inteles gresit noi nu facem parte din sistemul public de pensii ci suntem un site independent care incearca pe masura posibilitatilor noastre sa indrumam pe actualii si viitorii pensionari sa inteleaga legislatia sistemului public de pensii.
In concluzie neavand acces la arhiva Casei de Pensii nu putem sa justificam deciziile luate de aceasta.
In cazul dv presupunem ca activitatea dv de noapte nu s-a facut pe baza unui grafic in care sa lucrati cca o treime din perioada de lucru dintr-o luna in ture de noapte. Iar adeverinta eliberata de Spital presupunem ca nu a fost redactata corect in sensul ca sa fie specificat cu ce procent sa fie majorat salariul de incadrare din luna pentru orele lucrate de noapte.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1