Subiect "calcul punctaj stagiu militar si facultate" Deschis de radu minoiu la data: 05/29/2009 6:45am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul punctaj stagiu militar si facultate
Scris de: radu minoiu la data: 05/29/2009 6:45am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Cum se calculeaza punctajul din pagina principala referitor la stagiu militar, respectiv facultate.
Re: calcul punctaj stagiu militar si facultate
Scris de: la pensie la data: 05/29/2009 11:57am
Nu trebuie calculate acest punctaje la intrarea in program. Aceste casete sunt completate numai de cei care au decizii separate pentru aceste stagii asimilate de la Casa de Pensii.
Cei care nu au astfel de decizii trebuie sa copleteze data inceperii activitatii inainte de inceperea cursurilor universitare sau a stagiului militar iar pe timpul acestor perioade sa selecteze codurile “F” sau “S” fara a mai completa altceva si programul va calcula punctajele corespunzatoare.
Re: calcul punctaj stagiu militar si facultate
Scris de: Predoi Alexandru la data: 02/05/2019 10:16am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:ce punctaj am pentru 3 ani de facultate
Re: calcul punctaj stagiu militar si facultate
Scris de: la pensie la data: 02/05/2019 12:31pm
Pentru Predoi Alexandru
Punctajul pentru perioada studiilor universitare urmate la zi, pe perioada prevazuta legal si absolvite cu diploma, depinde de perioada cand au fost urmate, pentruca pe acea perioada se ia in calcul salariul minim pe economia, daca au fost urmate inainte de 01 aprilie 2001.
Deci daca vreti sa va calculam noi acest punctaj reveniti si precizati perioada in care ati urmat cursurile universitare avand in vedere ca anul universitar incepe la 01 octombrie si se termina la 30 septembrie a anului urmator cu exceptia ultimului an in cazul cand angajarea se face inainte de 01 octombrie.
La revenire postati mesajul pe pagina 1 a forumului pentru a fi sigur ca va putem raspunde cu promtitudine.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1