Subiect "calcul estimativ LaPensie.com" Deschis de Adi la data: 11/21/2023 3:31am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul estimativ LaPensie.com
Scris de: Adi la data: 11/21/2023 3:31am
Gen:M
Data nasterii:1964
Stagiul de cotizare:34
Alte date:
Intrebare:
Buna ziua,
Am introdus datele mele (in baza cartii de munca si cont cnpp.)
Exista posibilitatea ca acest calcu sa fie vizualizat de catre dvs. LaPensie- pentru a formula o opinie/observatie ?

Cu respect,
Re: calcul estimativ LaPensie.com
Scris de: la pensie la data: 11/21/2023 10:36am
Am verificat datele introduse de dv in programul de calcul pensie si avem urmatoarele observatii :
1, Nu ati introdus sporul de vechime inainte de 01 aprilie 1992, care se acorda automat, asa cum explicam noi pe forum la pagina de la adresa de mai jos:
http://www.lapensie.com/forum/spor-de-vechime.php
Corect pentru dv este urmatorul spor de vechime
Intre decembrie 1991 - martie 1992 3 %
2. Dupa 01 aprilie 2001 exista perioade in care salariul pentru care s-a platit CAS a fost limitat iar programul aplica automat limitarea. In contul CNPP aceste sume sunt mentionata in o coloana separata
Gasiti aceste limite pe pagina de pe site-ul nostru cu titlul "Limitarea salariului luat in calculul pensiei" acesibila de pe pagina principala a site-ului.
Re: calcul estimativ LaPensie.com
Scris de: Adi la data: 11/21/2023 11:42am
Gen:
Data nasterii: 1964
Stagiul de cotizare:34
Alte date:
Intrebare:
Am inteles, multumesc !
In opinia mea daca fac rectificarile mentionate de catre dvs. sper ca nu se va schimba foarte mult punctajul obtinut , eventual 10-15% ,
Am dreptate ?

Cu respect,
Re: calcul estimativ LaPensie.com
Scris de: la pensie la data: 11/21/2023 11:56am
Dupa modificarile mentionate de noi rezultatul se va schimba foarte putin, nesemnificativ.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1