Subiect "Adeverință" Deschis de Mihai la data: 03/24/2024 3:06am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Adeverință
Scris de: Mihai la data: 03/24/2024 3:06am
Gen:M
Data nasterii:1963
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Buna ziua,mă refer la peroada 1983-1996 angajat într-o intreprindere comunista. Dacă în cartea de muncă sunt trecute salarii,concedii,măriri,grupă,ştampile,semnături,legi,decrete şi ce se mai trecea atunci,plus adeverința de grupă primită când s-a închis intreprinderea..mai am nevoie de adeverință de stagiu de la firma care deține arhiva ??? ptr.pensie la limită de vârstă??..sau e suficient cartea de muncă şi adeverința de grupă ptr.casa de pensii la depunerea dosarului ?? Mulțumesc
Re: Adeverință
Scris de: GicaH la data: 03/24/2024 11:26am
Mihai :
Gen:M
Data nasterii:1963
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Buna ziua,mă refer la peroada 1983-1996 angajat într-o intreprindere comunista. Dacă în cartea de muncă sunt trecute salarii,concedii,măriri,grupă,ştampile,semnături,legi,decrete şi ce se mai trecea atunci,plus adeverința de grupă primită când s-a închis intreprinderea..mai am nevoie de adeverință de stagiu de la firma care deține arhiva ??? ptr.pensie la limită de vârstă??..sau e suficient cartea de muncă şi adeverința de grupă ptr.casa de pensii la depunerea dosarului ?? Mulțumesc


Daca nu mai sunt alte venituri care ar trebui sa fie luate in calcul, este suficientă adeverința de grupa.
Re: Adeverință
Scris de: la pensie la data: 03/25/2024 10:40am
Asa cum spune si domnul Gica este necesar dar nu de stagiu ci de salarii, daca in acea perioada ati beneficiat de salarii brute mai mari (prime, sume castigate in acord, sporuri de noapte, etc) fata de cele insrise in carnetul de munca. Din pacate acest lucru nu-l putem spune noi ci numai dv iar daca nici dv nu-l puteti este necesara adeverinta de la firma care detine arhiva.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1