Subiect "pensie" Deschis de sandu marian la data: 04/10/2024 12:53pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie
Scris de: sandu marian la data: 04/10/2024 12:53pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:buna ziua,sunt beneficiarul deciziei de pensie nr 410491/22.02.2022,din motive independente de mine nu am anulato in termen,in continuare lucrez ,cand as putea iesi la pensie sa pot beneficia ne mariri si indexari ale pensiei? intre timp salariul mi s-a marit .Care ar fi solutia cea mai buna sa pot beneficia de o pensie mai mare ,sa mi se ia in calcul perioada lucrata si sa nu mai fiu penalizat.multumesc
Re: pensie
Scris de: Alecu Aurelia la data: 04/10/2024 1:33pm
Gen:F
Data nasterii:02.08.1962
Stagiul de cotizare:42
Alte date:
Intrebare:Ce valoare va avea pensia
Re: pensie
Scris de: la pensie la data: 04/11/2024 4:19am
Pentru domnul Sandu
Nu ati precizat tipul pensiei si presupunem ca este pensie anticipata partiala
Raspunsul la toate intrebarile dv este : data in care aveti dreptul la pensie pentru limita de varsta. Aceasta data nu o putem preciza pentruca aceasta depinde de data de nastere si daca aveti dreptul la reducerea varstei standard de pensionare, informatii pe care le cunoastem.
O singura observatie si anume faptul ca pensia dv, desi nu a fost pusa in plata, este marita odata cu indexarea valorii punctului de pensie.
Re: pensie
Scris de: la pensie la data: 04/11/2024 4:29am
Pentru doamna Alecu
Nu putem sa apreciem valoarea pensiei dv deoarece aceasta depinde de salariile castigate de dv pe toata perioada lucrata.
Pentru calculul acestei pensii am postat pe acest site un program gratuit de calcul pensii pe care il puteti folosi daca aveti datele necesare.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1