Subiect "perioade contributive lipsa" Deschis de Florin la data: 04/27/2024 6:36am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
perioade contributive lipsa
Scris de: Florin la data: 04/27/2024 6:36am
Gen: masculin
Stagiul de cotizare: 41 ani (inclusiv stagiu militar, facultate si 6 ani in gr. II).

Intrebare: In decizia de pensionare primita de la Casa de Pensii lipsesc cateva perioade contributive (cateva luni) din anii 2001, 2002 si 2003, desi in perioadele respective am lucrat si apar ca atare si in cartea de munca. Ce ar trebui sa fac? Multumesc
Re: perioade contributive lipsa
Scris de: GicaH la data: 04/27/2024 7:23am
Florin :
Gen: masculin
Stagiul de cotizare: 41 ani (inclusiv stagiu militar, facultate si 6 ani in gr. II).

Intrebare: In decizia de pensionare primita de la Casa de Pensii lipsesc cateva perioade contributive (cateva luni) din anii 2001, 2002 si 2003, desi in perioadele respective am lucrat si apar ca atare si in cartea de munca. Ce ar trebui sa fac? Multumesc


S-ar putea să le fi sărit(greșit) ei, soția mea a pierdut banii pentru 4 luni la pensie invaliditate timp de 14 ani până la revizuire la limită
de varsta. Sesizați-i în scris și cereți-le să vă recalculeze și să va dea diferențele din
urmă.
Re: perioade contributive lipsa
Scris de: la pensie la data: 04/29/2024 9:08am
Pentru operativitate cereti explicatii la ghiseul Casei de pensii teritoriale de care apartineti.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1