Subiect "ducere in eroare" Deschis de MARIA la data: 05/30/2011 8:53am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
ducere in eroare
Scris de: MARIA la data: 05/30/2011 8:53am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: de ce mai lasati pe pagina principala la "va puteti calcula : diminuarea pensiei anticipate partiale conf.legii unitare a pensiilor (proiect)" acel calcul care da un procent mic de penalizare, cand in realitate nu este adevarat.Procentul e foarte mare, de 45% la varsta de 60 de ani cu o vechime de 41 de ani. E posibil ca timp de 5 ani sa-ti ia statul cam jumatate din pensia pentru care ai muncit o viata de om? Si nimeni nu face nici un comentariu, chiar toti aflati in acesta situatie sunt multumiti?
Re: ducere in eroare
Scris de: la pensie la data: 05/31/2011 3:05am
Aveti partial dreptate pentruca daca faceati click pe “conform legii unitare a pensiilor (proiect)” se deschidea o alta pagina cu calculul corect al diminuarii pensiei anticipate partiale.
Acum am facut modificarea necesara pentru a nu mai creia confuzii.
Va multumim pentru observatie.
In ceea ce priveste comentariile privind diminuarea pensiei anticipate partiale credem ca acest repros nu ni se adreseaza noua iar daca intradevar ni se adreseaza va raspundem ca in conceptia noastra legile nu se …”comenteaza” ci se executa.
Cei care pot modifica legile sunt alesii nostrii (indiferent de orientare politica) si acestia au alte preocupari.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1