Subiect "stagiu cotizare armata" Deschis de petre costel la data: 07/19/2011 9:46am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
stagiu cotizare armata
Scris de: petre costel la data: 07/19/2011 9:46am
Gen:M
Data nasterii:01.04.1949
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Buna ziua.

Am introdus datele pe site-ul dvs si am facut o verificare a valorilor inregistrate ; am observat ca lipsesc informatiile pentru stagiul militar care se stabilesc conf Legii 19/2000.
In afara de faptul ca am ales litera S, la introducerea datelor, nu am trecut si sume.
Va intreb, aceste valori lipsesc pentru ca actualmente, indeplinesc conditiile pentru pensionare anticipata partiala sau pentru ca mai trebuia sa operez eu si alte sume ?
V-as ruga sa ma ajutati cu o verificare a datelor introduse.
Si o alta intrebare am : daca pot sa vizualizez in programul dvs salariile medii brute, respectiv castigurile medii brute utilizate la determinarea punctajului anual.

Va multumesc mult .
Re: stagiu cotizare armata
Scris de: la pensie la data: 07/21/2011 12:50am
Am verificat datele introduse de dv si nu am observat greseli majore ci numai doua erori minore :
- In iunie 2003 ati trecut un salariu mai mare decat salariul limita din anul 2003 (care este cel trecut in decembrie 2003). Aceasta eroare nu are efect deoarece programul face automat limitarea
- Ati completat salarii si pentru lunile viitoare iar programul foloseste pentru aceste luni, in calculul punctajelor lunare, ultimul salariu mediu pe economie anuntat de Institutul National de Statistica.
Ati procedat corect pe perioada stagiului militar deoarece pe perioada cat ati selectat codul “S” programul introduce automat salariul minim pe economie din acea perioada pentru a va scuti de cautarea si introducerea acestor salarii.
Salariile medii (brute sau nete) pe economie pot fi aflate pe site-ul nostru facand click de pe pagina principala pe “Salariu mediu pe tara” sau la adresa :
http://www.lapensie.com/forum/salariul-mediu-pe-tara.php
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1