Subiect "pensie anticipata partiala" Deschis de irimia maria la data: 11/20/2008 6:40am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie anticipata partiala
Scris de: irimia maria la data: 11/20/2008 6:40am
Gen:f
Data nasterii:03.08.1954
Stagiul de cotizare:33 ani
Alte date:
Intrebare:In programul de calcul a pensiei anticipate partiale, este calculat si procentul de penalizare ? Eu mi-am calculat pensia care ar trebui sa o primesc, dar nu stiu daca din suma calculata este scazuta penalizarea . Va multumesc. Este un program grozav si de mare ajutor.
Re: pensie anticipata partiala
Scris de: la pensie la data: 11/21/2008 7:41am
Va felicitam pentru ca ati inteles modul de folosire al programului de “Calcul pensie” de pe site-ul nostru.
Am verificat si noi datele introduse de dv si avem urmatoarele observatii:
-Programul nostru calculeaza pensia la limita de varsta. La ea daca vreti sa calculati pensia anticipata partiala veti aplica diminuarea.
-In prima pagina cu datele personale in caseta “Data iesirii la pensie la limita de varsta” trebuie sa completati 03 iunie 2014 nu data iesirii la pensie anticipata partiala cum ati facut dv.
-Cititi pe forum “Sporul de vechime” si va determinati in functie de vechime ce spor de vechime vi se cuvine si il introduceti in program, deoarece programul nostru nu calculeaza automat sporul de vechime.
Daca intampinati dificultati reveniti si va dam instructiuni pe mail.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1