Subiect "sume incasate" Deschis de nicolae adriana la data: 12/08/2008 9:46am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
sume incasate
Scris de: nicolae adriana la data: 12/08/2008 9:46am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:sumele pt care ni s-au perceput procente pt pensie asigurari medicale etc sume ca prime al 13 lea slariu beneficii sunt adaugate la calculul pensiei ni se iau in considerare adeverintele pt aceste sume si inca ceva va rog nu reusesc sa gasesc datele pe care le-am inscris in programul calculul pensiei
Re: sume incasate
Scris de: la pensie la data: 12/08/2008 10:29am
Daca aceste sume au fost castigate inainte de aprilie 2001 si nu sunt trecute in carnetul de munca cereti adeverinte de la angajator si daca le prezentati Casei de Pensii ele vor fi luate in calcul.
Daca aceste sume au fost castigate dupa aprilie 2001 nu este necesar sa prezentati adeverinte deoarece sumele pentru care s-a platit CAS au fost transmise electronic la Casa de Pensii. Puteti verifica acest lucru analizand instiintarile anuale primite de la Casa de Pensii o anumita perioada dupa anul 2001.
Pentru a reintra in program de pe pagina principala a site-ului faceti click pe “Logare” si in fereastra care se deschide completati adresa de mail a dv si daca ati uitat parola faceti click pe intrebarea “Ati uitat parola ?” si programul va trimite parola pe adresa de mail.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1