Subiect "pensie la limita de virstagrupa speciala" Deschis de pop smaranda maria la data: 02/27/2009 6:58am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie la limita de virstagrupa speciala
Scris de: pop smaranda maria la data: 02/27/2009 6:58am
Gen:
Data nasterii:07.02.1957
Stagiul de cotizare:40ani 10luni si 13 zile
Alte date:grupa speciala
Intrebare:daca la calculul pensiei se tine cont si de zilele festive(simbete si duminici)si ce alte sporuri se mai iau in considerareavind in vedere ca sotul a beneficiat de urmatoarele sporuri careau fost calculate la salarul tarifar si anume:spor conditii grele 15% spor conditii speciale15% spor conditii nocive 10%
Re: pensie la limita de virstagrupa speciala
Scris de: la pensie la data: 02/27/2009 7:39am
Referitor la datele personale(gen,data nasterii, stagiul de cotizare) nu putem sa facem nici un calcul din cauza ca datele sunt neclare:
-Nu cunoastem ale cui date sunt ale dv sau ale sotului
-Stagiul de cotizare contine si sporuri de vechime iar noi avem nevoie de stagiu fara sporuri.
Referitor la sporurile la salariu nu putem sa le enumeram noi pe toate deoarece sunt asa de multe cat este de bogata imaginatia celor care le acorda. Sotul dv trebuie sa stie daca in afara de cele enumerate de dv a mai beneficiat si de alte sporuri.
Noi mai putem aminti urmatoarele sporuri:
Spor de vechime, spor pentru lucru de noapte, spor de conducere, spor toxicitate, spor pentru zgomot, spor periculozitate etc..
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1