Subiect "pensie anticipata partial" Deschis de radulescu iolanda la data: 04/01/2009 6:48am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie anticipata partial
Scris de: radulescu iolanda la data: 04/01/2009 6:48am
Gen:radulescu iolanda
Data nasterii:20.07.1954
Stagiul de cotizare:34.7
Alte date:
Intrebare:la valoarea pensie obtinute cu ajutorul tabelului dvs.se aplica penalizarea ? valorile salariale sunt fara alte sporuri,prime
Re: pensie anticipata partial
Scris de: la pensie la data: 04/02/2009 6:04am
Conform anexei 3 la legea 19/2000 si a datei de nastere dv aveti dreptul la pensie la limita de varsta in 20 mai 2014 la varsta standard de pensionare de 59 ani si 10 luni si stagiul complet de cotizare de 29 ani si 8 luni. Calculul l-am facut cu programul „ Varsta de iesire la pensie” de pe site-ul nostru.
Programul de “Calcul Pensie” de pe site-ul nostru este conceput pentru calculul pensiei la limita de varsta. Avand in vedere aceasta in pagina de intrare in caseta “Data de iesire la pensie la limita de varsta “ trebuie trecuta data 20 mai 2014 in caz contrar calculul va avea erori.
Daca vreti sa va calculati pensia anticipata partiala va calculati mai intai pensia la limita de varsta cu datele la zi si apoi dupa aceasta va calculati dv pensia anticipata dupa ce in prealabil ati determinat procentul de diminuare. Acesta se determina cu programul de pe site-ul nostru accesibil de pe pagina principala facand click pe “Pensia anticipata partiala”
Valorile salariale sunt cele introduse de dv . Este indicat sa fie introduse salarii in coloana salarii si sporurile in % sau suma fixa in coloanele corespunzatoare.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1