Subiect "calcul punctaj pensie" Deschis de Ciungan Livia Ileana la data: 11/20/2017 9:03am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul punctaj pensie
Scris de: Ciungan Livia Ileana la data: 11/20/2017 9:03am
Gen:feminin
Data nasterii:24 mai 1962
Stagiul de cotizare:30ani
Alte date:
Intrebare:sunt pensionata pe caz de boala cu 4h.(lucrez 4h)
am locuit in orase poluate 30 ani.
Pe mailul personal as putea afla punctajul pensie actual?
daca trebiue sa va dau date suplimentare va rog sa-mi scrieti.Sper ca datele mele sunt introduse corect in sistemul de calcul.

va multumesc,
Livia
Re: calcul punctaj pensie
Scris de: la pensie la data: 11/22/2017 2:10am
Conform legii pensiilor 263/2010 si a datei de nastere aveti dreptul la pensie pentru limita de varsta in data de 24 august 2024 la varsta standard de pensionare de 62 ani si 3 luni, stagiul complet de cotizare de 32 ani si 8 luni si stagiul minim de cotizare de 15 ani.
Nu se acorda avantaj la pensia anticipata partiala pentru cei care au lucrat in zonele poluate ci cei care au avut domiciliul in aceste zone. Reveniti si precizati care este situatia dv din acest punct de vedere si zona in care ati avut domiciliul.
Raspunsurile noastre se dau numai pe site, nu purtam discutii pe adresa de mail.
Am verificat partial datele introduse de dv in programele de calcul si avem urmatoarele observatii :
- Ati deschis si completat 5 programe dintre care unul este completat partial. Nominalizati un program pentru care sa facem observatii.
- Precizati pentru care tip de pensie vreti sa va calculati punctajul.
- Precizati perioada in care ati ati beneficiat si de pensie de invaliditate si ati lucrat si cu jumatate de norma.
- Deschideti programul propus, faceti click pe butonul „Datele introduse” si verificati sumele introduse pentruca am observat ca in unele luni ati introdus sume foarte mari.
Re: calcul punctaj pensie
Scris de: Ciungan Livia Ileana la data: 11/22/2017 10:11am
Gen:F
Data nasterii:24MAI 1962
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:AM AVUT DOMICILIUL STABBIL IN RM.VALCEA IN PERIOADA SEPTEMBRIE 1987-IUNIE 2005; SI IN TG.MURES IN PERIOADA IUNIE 2005 - IN PREZENT.

VOI VERIFICA DATELE INTRODUSE SA VAD UNDE AM GRESIT.
Re: calcul punctaj pensie
Scris de: la pensie la data: 11/23/2017 2:33am
Inainte de a verifica datele introduse reveniti cu celelalte precizari cerute de noi dupa care facem noi o verificare si va indicam erorile aparente.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1