Subiect "Decizie definitiva pensionare" Deschis de Florentina la data: 08/04/2020 7:07am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Decizie definitiva pensionare
Scris de: Florentina la data: 08/04/2020 7:07am
Gen:F
Data nasterii: 2 feb 1959
Stagiul de cotizare:36ani 8luni 7zile
Alte date:
Intrebare:
Re: Decizie definitiva pensionare
Scris de: Florentina la data: 08/04/2020 7:15am
Florentina :
Gen:F
Data nasterii: 2 feb 1959
Stagiul de cotizare:36ani 8luni 7zile

Alte date:
Din Iunie 2015 sunt pensionar parțial anticipat
In Iunie 2020 am împlinit stagiul complet pentru pensie la limita de vârsta și trebuia sa primesc din oficiu decizia definitiva și diferența de bani ceea ce nu s-a întâmplat...va rog sa-mi spuneti dacă trebuie sa ma prezint personal cu o cerere sau aștept.
Va mulțumesc !
Re: Decizie definitiva pensionare
Scris de: GicaH la data: 08/04/2020 11:20am
Florentina :
Florentina :
Gen:F
Data nasterii: 2 feb 1959
Stagiul de cotizare:36ani 8luni 7zile

Alte date:
Din Iunie 2015 sunt pensionar parțial anticipat
In Iunie 2020 am împlinit stagiul complet pentru pensie la limita de vârsta și trebuia sa primesc din oficiu decizia definitiva și diferența de bani ceea ce nu s-a întâmplat...va rog sa-mi spuneti dacă trebuie sa ma prezint personal cu o cerere sau aștept.
Va mulțumesc!

Da, dacă s-a întârziat puteți merge la CJP sa faceți o cerere scrisa, sau mai înainte dați un telefon și întrebați dând și nr. deciziei, care se păstrează, iar dacă s-a emis decizia, aceasta s-ar putea sa fie pe drum la posta, care de obicei întârzie sa aducă corespondenta cu aviz de primire.
Re: Decizie definitiva pensionare
Scris de: la pensie la data: 08/04/2020 12:24pm
Opinia noastra este sa asteptati pensia din aceasta luna august 2020 si daca nici in aceasta luna nu primiti pensia modificata, interveniti la Casa teritoriala de pensii prin cerere sau telefon.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1