Subiect "program de calcul pensie" Deschis de dumitru la data: 06/09/2022 1:09pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
program de calcul pensie
Scris de: dumitru la data: 06/09/2022 1:09pm
Gen:m
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Sint pe acest site din anul 2018 , astfel pot afirma ca este de mare folos .Cred ca, daca pentru cei care au lucrat in locuri de munca in care au beneficiat de grupele de munca - a-I-a , a-II-a , speciala , cond. deosebite - ar fi de mare folos daca programul ar putea calcula direct punctajul corespunzator separat : pentru grupele de munca raportat la stagiul propriu de cotizare , plus restul punctajului corespunzator conditiilor normale .Sint sigur ca aceasta ar fi de mare ajutor celor care folosesc acest site , mai ales ca la casele de pensii aceste calcule se fac de multe ori in defavoarea persoanei care iese la pensie ( spun asta din proprie experienta ) .Va multumesc si va doresc mult spor in activitatea deosebit de benefica pentru atitia oameni neajutorati .
Re: program de calcul pensie
Scris de: la pensie la data: 06/10/2022 8:52am
Programul de pe acest site calculeaza si in prezent punctajele suplimentare pentru perioadele lucrate in grupele de munca insa nu face afisarea separata a sumei acestor punctaje suplimentare.
Presupunem ca dv va referiti la faptul ca pentru stagiile lucrate in grupa I si grupa conditii speciale din unele domenii de activitate legea pensiilor prevede reducerea stagiului complet de cotizare cu care se calculeaza punctajele medii actuale.
Din cauza frecventelor modificari ale legii si a posibilitatilor limitate ale acestui site nu am facut inca modificarile necesare desi intentionam sa le facem.
Speram ca intr-un timp cat mai scurt sa facem adaptarea programului la ultimile modificari pentru ca si pensionarii care au lucrat in domeniile mentionate sa beneficieze de un calcu cat mai corect.
Va multumim pentru aprecierea activitatii noastre si pentru sugestii.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1