Subiect "Ajutor pensionar" Deschis de Alexandru Dodea la data: 03/07/2024 10:45am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Ajutor pensionar
Scris de: Alexandru Dodea la data: 03/07/2024 10:45am
Gen:m
Data nasterii:19.03.1955
Stagiul de cotizare:44 ani 6 luni
Alte date:
Intrebare:Cererea adresata angajatorului pentru sporuri ore suplimen suplimentare , prime necesara la casa de pensii pentru recalculare conform noii legi a pensiilor este anexa 6 din lege sau se face o cerere in care se cere adeverinta cu veniturile reale obtinute de mine, si neinscrise in carnetul de munca.Multumesc
Re: Ajutor pensionar
Scris de: GicaH la data: 03/08/2024 4:11am
Alexandru Dodea :
Gen:m
Data nasterii:19.03.1955
Stagiul de cotizare:44 ani 6 luni
Alte date:
Intrebare:Cererea adresata angajatorului pentru sporuri ore suplimen suplimentare , prime necesara la casa de pensii pentru recalculare conform noii legi a pensiilor este anexa 6 din lege sau se face o cerere in care se cere adeverinta cu veniturile reale obtinute de mine, si neinscrise in carnetul de munca.Multumesc


Se face cerere pentru venituri brute si din ce sunt constituite, cu specificarea ca au fost platite darile la stat pentru acestea.
Re: Ajutor pensionar
Scris de: la pensie la data: 03/11/2024 5:34am
Credem ca va referiti la adeverinta cu salariile brute din perioada anterioara datei de 01 aprilie 2001, care se vor lua in calcul dupa intrarea in vigoare a noii legi a pensiilor si in acest caz adeverinta trebuie sa fie conform modelului din anexa 6 la noua lege a pensiilor 360/2023.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1